Po raz pierwszy w naszym kraju odbędą się Międzynarodowe Warsztaty Behawioralne z zakresu behawiorystki psów znajdujących się w schroniskach. Zawdzięczamy to zabrzańskiemu oddziałowi Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w gliwickiej Palmiarni Miejskiej wraz ze współpracą z uznanym stowarzyszeniem Dogs Trust Worldwide oraz gliwickim schroniskiem dla zwierząt.
Warsztaty będą trwać 3 dni, od 24 do 27 maja.
Szkolenie jest poświęcone dla osób pracujących lub udzielających się bezinteresownie w schroniskach dla zwierząt które nie mają swojego domu, weźmie w nich udział 25 osób z dwunastu polskich miast. Udział w warsztatach jest w pełni bezpłatny i ich celem jest poprawienie sytuacji psów znajdujących się w schroniskach oraz zwiększeniu ich szansy na znalezienie nowego domu.

Zajęcia poprowadzi m.in. Jennifer McCarthy – starsza doradczyni ds. treningu i behawiorystyki.
Przez 8 lat prowadziła ona zajęcia oferujące szkolenia oraz konsultacje behawioralne. Prowadziła również zajęcia i prezentacje dla osób indywidualnych, lokalnych praktyk weterynaryjnych i fizjoterapeutów zwierząt na temat interpretacji zachowań oraz dobrostanu psów. Obecnie Jennifer jest nadzorcą sześciu ośrodków Dogs Trust w Wielkiej Brytanii, gdzie pomaga w opracowaniu i wdrażaniu planów szkoleniowych i behawioralnych dla psów. 2015 roku zorganizowała warsztaty dla Animal Refuge Kansai w Tokio. W ubiegłym roku prowadziła szkolenia w litewskim schronisku. Do zespołu Dogs Trust dołączyła w kwietniu 2015 roku.

Kolejnym prowadzącym jest Alexia Nicholas – doradczyni do spraw treningu i behawiorystyki.
W 2009 roku przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii by uzyskać licencjat z nauk biologicznych na Uniwersytecie w Reading. W 2012 roku zdobyła magisterium ze stosowanej behawiorystyki i dobrostanu zwierząt na Uniwersytecie w Newcastle. Gdy ukończyła badania stwierdziła, że jej pasją są psy i rozpoczęła pracę jako trener psów w Londynie. W 2015 roku przeprowadziła się do Liverpoolu gdzie rozpoczęła pracę w centrum adopcyjnym w Merseyside prowadzonym przez Dogs Trust.

Są to pierwsze tego typu Warsztaty szkoleniowe w Polsce. Bardzo się cieszymy, że udział w szkoleniu wezmą przedstawiciele schronisk i organizacji pro zwierzęcych z różnych miast – podsumowuje Mikusz-Oslislo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj