Dwaj policjanci trafili w środę do szpitala po zderzeniu nieoznakowanego radiowozu z innym samochodem na jednym z Zabrzańskich skrzyżowań. Funkcjonariusze wjechali na czerwonym świetle, miał włączone sygnały świetlne i dźwiękowe – podaje policja.

Rzeczniczka zabrzańskiej komendy sierż. szt. Agnieszka Żyłka powiedziała, że do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Lutra.

“Policjanci wjechali radiowozem na skrzyżowanie na czerwonym świetle, ale na sygnałach uprzywilejowania, czyli dźwiękowych i świetlnych – byli kierowani na pilną interwencję. Radiowóz zderzył się z BMW, które miało zielone światło” – powiedziała Żyłka. Oznacza to, że prowadzący radiowóz nie upewnił się, że może bezpiecznie przejechać na czerwonym świetle i nie zachował szczególnej ostrożności.

Kierująca BMW kobieta wraz z ośmioletnią córką po przebadaniu przez lekarza zostały odesłane do domu, a policjanci zostali przewiedzieni do szpitala.

Nie jest wiadome jak poważne obrażenia odnieśli funkcjonariusze, jeden z nich przypuszczalnie ma wstrząśnienie mózgu – podała rzeczniczka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj